Pls pište komenty!!

GD vs PRODAVAC ZELENINY

20. ledna 2007 v 15:31 | Denuše |  GD - Novinky
Takže tohle dost starý ale sem to dám stejně:)
Kapelu Green Day v minulém týdnu zažaloval prodavač zeleniny Paul McPike kvůli údajnému porušení práv. Tento 32letý muž totiž tvrdí, že kapela od něho ukradla veškeré texty a hudbu jejich alba "American Idiot".
Paul tvrdí, že písně napsal jen tak z legrace a z chuti do života před více než deseti lety a v roce1992 zazpíval kamarádům ze třídy na vysoké škole v kalifornském Sutter Creek. Domnívá se, že jeden z jeho kamarádů nejspíš jeho vystoupení tajně natočil a kazeta se poté musela nějakým způsobem dostat do vlastnictví kapely Green Day. "Vůbec jsem tomu nechtěl věřit, když jsem ty písně slyšel v rádiu," uvedl mimo jiné Paul. V návaznosti nato napsal několik dopisů na vydavatelství Warner Bros Records, dokonce napsal dopis i kapele, ale nikdy nedostal žádnou odpověd, a proto se rozhodl pro žalobu.
McPike, který se u soudu zastupuje sám, přinesl k slyšení i album kapely jako "důkaz". Soudce navrhuje zastavení řízení, neb hudba a texty nejsou úplně identické, ale McPike nechce celou záležitost ani nadále nechat být a věc chce před soud dosáhnout ještě jednou, až bude mít "více důkazů". Jako odškodnění si Paul žádá prozatím nezveřejněný podíl z prodeje alba "American Idiot" a CD/DVD "Bullet In A Bible".
musiczone.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama